Vitajte!

Pixxla je jednou vetou mobilná, samoobslužná, energeticky sebestačná, kontajnerová sauna s pieckou na drevo.

Zmyslom nášho projektu je priniesť unikátny zážitok z pravého saunovania,  znamená to teda saunovanie v prírode s ochladzovaním sa v prírodnom zdroji vody, v našom prípade jazere.

Je v našom záujme zvýšiť záujem o saunovanie aj medzi mladými ľuďmi, ktorí majú rovnako ako ja problém vedieť sa odpojiť, vypnúť od každodenných povinností.

Vidíme deficit kvalitných sáun na trhu a preto chceme i našou pixxlou prispieť ku kvalitnejšiemu zážitku pre vytvorenie pozitívneho vzťahu k saunovaniu.

Čo znamená názov Pixxla?

Slovo pixla, piksla alebo piksľa pochádza z nemeckého nárečia Püchsel, čo je zdrobnenina od Püchse, v štandartnej nemčine Büchse — plechovka, konzerva, která pochádza zo stredovekolatinského buxis — krabica, čo je pozmenené pyxis a to je zas prepisom starogréckeho πυξίς — krabica zo zimostrázového dreva odvodeného od πυξός — zimostráz. Porovnaj napr. puškapyxidabuzola, grécké πυξίδα alebo anglické box.

Dve písmená XX zas symbolizujú dvere kontajnera.

Zakladateľ

Ahojte! 

Sauny sú mojou vášňou a odkedy som bol prvý krát v saune tak sa snažím k tomuto fenomému prilákať čo najviac ľudí.

Mojím cieľom bolo nielen vybudovať saunu, ale vytvoriť jedinečný produkt výsledkom je prvá kontajnerová sauna s pieckou na drevo. Navyše tým že funguje úplne samoobslužne je tento koncept sauny vhodný pre širokú verejnosť.

Sauna je nádherná vec, v ktorej sme si všetci rovní, ktorá nás na čas v nej odbremení od starostí a privedie k novým myšlienkam. Navyše prináša mimoriadne zdravotné benefity.

Vidíme sa v saune 😉

Ing. Lukáš Kubica /LinkedIn/

 

 

Super nápad, veľmi pekne navrhnuty interiér aj teraska. Do detailu premyslene. K dispozicii lehátka, plachty, uteráky, vonne oleje.. úžasný relax po cvičení. súkromie. Schladit sa da v jazere, kam vedu schodiky.urcite este prideme.

Lucia

Partneri

Projekt samooobslužnej kontajnerovej sauny by nedokázal vzniknúť bez profesionálneho dozoru odborníkov spoločnosti Woodmaster SK, s.r.o..

Woodmaster navyše ponúka najlacnejšie termodrevo – THERMOWOOD na Slovensku, širokú paletu saunového materiálu a príslušenstva. Výrobky v ponuke Woodmaster sú vybrané s ohľadom na kvalitu a trvácnosť.