Vitajte!

Pixxla je jednou vetou mobilná, samoobslužná, energeticky sebestačná, kontajnerová sauna s pieckou na drevo.

Zmyslom nášho projektu je priniesť unikátny zážitok z pravého saunovania,  znamená to teda saunovanie v prírode s ochladzovaním sa v prírodnom zdroji vody, v našom prípade jazere.

Je v našom záujme zvýšiť záujem o saunovanie aj medzi mladými ľuďmi, ktorí majú rovnako ako ja problém vedieť sa odpojiť, vypnúť od každodenných povinností.

Vidíme deficit kvalitných sáun na trhu a preto chceme i našou pixxlou prispieť ku kvalitnejšiemu zážitku pre vytvorenie pozitívneho vzťahu k saunovaniu.

Čo znamená názov Pixxla?

Slovo pixla, piksla alebo piksľa pochádza z nemeckého nárečia Püchsel, čo je zdrobnenina od Püchse, v štandartnej nemčine Büchse — plechovka, konzerva, která pochádza zo stredovekolatinského buxis — krabica, čo je pozmenené pyxis a to je zas prepisom starogréckeho πυξίς — krabica zo zimostrázového dreva odvodeného od πυξός — zimostráz. Porovnaj napr. puškapyxidabuzola, grécké πυξίδα alebo anglické box.

Dve písmená XX zas symbolizujú dvere kontajnera.

Zakladateľ

Ahojte! 

Ako celoživotného nadšenca saunovania ma vždy poháňala túžba podeliť sa o transformačnú silu tejto prastarej kultúry s čo najväčším počtom ľudí. Preto som vytvoril Pixxlu, prvú samoobslužnú kontajnerovú saunu vybavenú pieckou na drevo.

Mojím cieľom bolo vytvoriť jedinečný a dostupný produkt, ktorý by umožnil ľuďom zažiť mnohé výhody saunovej terapie.

Sauny sú miestom vyrovnania a relaxu, ponúkajú oddych od stresu každodenného života a príležitosť na rozjímanie a osobný rast. Ponúkajú tiež množstvo zdravotných výhod, ktoré sú uznávané po stáročia.

S Pixxlou som hrdý na to, že môžem ponúknuť zážitok zo saunovania, ktorý je skutočne výnimočný a dostupný pre všetkých.

Vidíme sa v saune 😉

Ing. Lukáš Kubica /LinkedIn/

 

 

Super nápad, veľmi pekne navrhnuty interiér aj teraska. Do detailu premyslene. K dispozicii lehátka, plachty, uteráky, vonne oleje.. úžasný relax po cvičení. súkromie. Schladit sa da v jazere, kam vedu schodiky.urcite este prideme.

Lucia

Partneri

Projekt samooobslužnej kontajnerovej sauny by nedokázal vzniknúť bez profesionálneho dozoru odborníkov spoločnosti Woodmaster SK, s.r.o..

Woodmaster navyše ponúka najlacnejšie termodrevo – THERMOWOOD na Slovensku, širokú paletu saunového materiálu a príslušenstva. Výrobky v ponuke Woodmaster sú vybrané s ohľadom na kvalitu a trvácnosť.

Napísali o nás

REFRESHER.sk

Najlepšie sauny a wellness v Bratislave

13. 2. 2023

Bratislavskenoviny.sk

Unikátny zážitok! Vyskúšajte samoobslužnú saunu v kontajneri 

18.12.2021

Forbes

Magický autobus, Stouni či skok zo sauny do jazera. Kam vyraziť v zime, keď nelyžujete?

5. 2. 2022

Bratislava SME

Pixxla ťahá do sauny v prírode

19.12.2022

Dnes24.sk

Pixxla konečne aj v Bystrici! Lesná SAUNA na Šachtičkách stojí za návštevu

15.10.2022

Startitup.sk

Slovák vytvára unikátne mobilné sauny Pixxla