exterior container sauna glass wall view

Expanzia svetov wellnessu

Wellness je životne dôležitým odvetvím pre svetové hospodárstvo. Od roku 2015 stabilne rastie a je jedným z vedúcich sektorov medzinárodného rozvoja. Len si pomyslite, že od roku 2015 do roku 2017 sa wellness cestovný ruch zvýšil o 6,5% – takmer dvakrát toľko ako nárast všeobecného cestovného ruchu. A nielen to: v roku 2017 predstavovali wellness výlety 17% celkových výdavkov na cestovný ruch a počet kúpeľných miest vzrástol zo 121 595 v roku 2015 na 149 000 v roku 2017. (Global Wellness Summit, 2018).

Tieto údaje potvrdzujú, že dnes viac ako kedykoľvek predtým majú wellness oblasti rozhodujúcu úlohu pre zdravie ľudí. Aké sú však trendy, ktoré charakterizujú tento rast? Pozrime sa na niektoré z nich.

Exteriér

Je čoraz viditeľnejšie, aký majú ľudia uponáhľaný život, trpia zvýšeným stresom a prejavujú sa u nich depresívne príznaky. Z tohto dôvodu čoraz častejšie vyhľadávajú oddych a súvisiaci relax a pohodu.

Nenašli ste sa v tomto opise? Popremýšľajte, koľko ľudí vo vašom okolí je týmito slovami dokonale popísateľných.

Ukázalo sa, že túra v lese, jazda na bicykli alebo akákoľvek iná činnosť obklopená prírodou, má na naše telo množstvo blahodarných účinkov. V tejto súvislosti môže naša myseľ dosiahnuť stav introspekcie, kde sa znižuje stres, zvyšuje sa krátkodobá pamäť, zvyšuje sa povedomie o „tu a teraz“, zvyšuje sa sústredenosť a kreativita (Global Wellness Institute, 2011).

Presne z týchto dôvodov sa aj pri navrhovaní a realizácii kúpeľov stáva čoraz dôležitejším vzťah medzi človekom a prírodou.

To vedie k exponenciálnemu zvyšovaniu výhod pre jednotlivca vďaka kombinácii pozitívnych stránok zážitku z wellnessu s tými, ktoré súvisia s okolitou prírodou.

A nielen to. Len sa zamyslite nad severnými krajinami a ich spôsobom prežívania wellness. Naša myseľ nás okamžite zavedie do fínskych sáun postavených na lúkach a lesoch s priamym prístupom k jazeru, aby sme po vystavení intenzívnemu teplu prešli správnou ochladzovaciou kúrou.

Kontakt s prírodou je vtedy najintenzívnejší a blahodarné účinky pre telo i myseľ sú zaručené!

Exteriérové sauny splývajú s okolitou prírodou a saunovanie preto nikdy nie je rovnaké už len z princípu striedajúcich sa ročných období. Posolstvo ktoré sa snažíme ukázať našim zákazníkom je  hlboké spojenie s prírodou na počesť severskej kultúry wellnessu pod holým nebom.

Súvisiace články

Letné Saunovanie

Paradox letného saunovania   Mnohí z nás vnímajú saunu ako súčasť chladných a sychravých dní. Počas horúčav letných dní nás ani nenapadne, aké to môže byť saunovanie sa v týchto horúčavác , avšak Fíni si užívajú saunovanie aj počas letných mesiacov, mnohí z Vás...

preèítajte si viac