Najčastejšie otázky

Čo si potrebujem so sebou priniesť

V súčasnosti ponúkame dva typy rezervácií:

Self – Service: Pri voľbe tohto typu rezervácie si je potrebné priniesť vlastné uteráky a plachty na saunovanie. Saunu si budete musieť takisto samy odomknúť a vykúriť. Dĺžka rezervácie pri tomto type služby je 4 hodiny s maximálnou kapacitou 6 osôb.

Full – Service: Tento typ rezervácie prináša komfort v zmysle, že sauna bude pred Vaším príchodom vyhriata, vyčistená a vydezinfikovaná. V cene sú taktiež uteráky a plachty. Po príchode ku saune teda môžete okamžite saunovať. Dĺžka rezervácie je 2,5 hodiny s maximálnou kapacitou 6 osôb.

Okrem toho však odporúčame zákazníkom priniesť si žabky, šľapky alebo inú ľahkú obuv. 

Taktiež si nezabudnite vlastnú vodu a dôrazne dbajte na pitný režim. Počas saunovania by sme odporučili vypiť až 1,5l vody na osobu.

Tento koncept sauny nemá oddychovaciu miestnosť, takže oddych si môžete dopriať na terase, pokiaľ nemáte radi chlad, tak si môžete so sebou priniesť aj deku na zavinutie sa medzi jednotlivými saunovacími cyklami. 

Dá sa u Vás osprchovať?

Sme sauna ktorá symbolizuje návrat ku skutočnej saunovacej kultúre, sprchy teda nie sú, miesto nich sa medzi saunovacími cyklami môžete ochladiť v jazere. 

Zároveň prosíme návštevníkov aby za žiadnych okolností nepoužívali šampóny ani sprchové gély v jazere. 

Môžem vytvoriť rezerváciu aj mám menej ako 18 rokov?

Rezerváciu môžete vytvoriť len pokiaľ máte viac ako 18 rokov, do sauny však môžu vstúpiť i osoby mladšie 18 rokov avšak iba v sprievode dospelej osoby, ktorá berie zodpovednosť. 

Môžu sa saunovať aj deti?

Určite áno. Odporúča sa ale kratší čas (asi o polovicu kratší ako u dospelých) a samozrejme by mali deti zostať na spodnej lavici. Je dobré naučiť deti dýchať do tzv. komôrky a pripraviť si pre nich nejakú tematickú rozprávku alebo priniesť spoločenskú hru (napr. pexeso).

Môže sa v saune konzumovať alkohol?

V saune ja prísny zákaz konzumácie tvrdého alkoholu s výnimkou piva alebo šampanského. Tvrdý alkohol zvyšuje krvný tlak, čo môže mať negatívne dôsledky. 

Dá sa rezervácia zrušiť?

Áno, rezervácia sa dá zrušiť 2 dni pred termínom. 

Aká je optimálna teplota?

Ideálna teplota pre saunovanie sa v saune s pecou na drevo je 85°C. Polievaním kameňov docielite vyššiu vlhkosť vzduchu, čím docielite zvýšený pocit tepla.