Trnava – Splav pri kamennom mlyne

OPENK dispozícií sú dva typy rezervácií prostredníctvom formulára nižšie. Tešíme sa na Vašu návštevu!

Sauna sa nachádza v Trnave na brehu splavu pri Kamennom mlyne (presná poloha). Parkovanie je možné na neďalekom parkovisku (100m).

Jedinečný zážitok saunovania v komfortnej saune s oddychovou miestnosťou a s panoramatickým výhľadom na okolie kúsok od centra mesta.

V prestávkach medzi saunovaním sa dá príjemne oddychovať v predsieni, ktorá je vyhriata od saunovej miestnosti.

Pri vstupe do vody si treba dávať pozor, voda síce nie je hlboká ale vstup sa môže šmýkať.

Svojou troškou prispievame k tomu aby boli Slováci profilovaní ako ľudia, ktorí vyznávajú zdravý životný štýl, čím sa výrazne odkláňame od krčmových kultúr a to nás teší najviac.  

Full – Service

Rezervácia platí na prenájom Samoobslužnej kontajnerovej Sauny. Dĺžka prenájmu 2,5 hodiny.

Rezervácia zahŕňa vyhriatie a vydezinfikovanie sauny pred Vašim príchodom.

Uteráky a plachty na saunovanie NIE SÚ zahrnuté v cene, môžete si ich však zapožičiať pri vytváraní rezervácie. 

Rezerváciu je možné vytvoriť minimálne 2 hodiny vopred. 

CENA

59€ / Max 10 osôb / 150 Minút

Self – Service

Self Service NEZAHŔŇA vyhriatie sauny a vyčistenie pred Vašim príchodom, pri príchode je teda potrebné si saunu vyhriať, vyčistiť a vydezinfikovať v zmysle inštrukcií, ktoré Vám prídu po vytvorení rezervácie. Čistiace prostriedky a drevo na kúrenie budú prípravené k dispozícií v saune, okrem toho je potrebné si priniesť vlastné uteráky a plachty.


 

CENA

49€ / Max 10 osôb / 180 Minút

TRNAVA Počasíčko

7 dôvodov prečo by ste mali chodiť do sauny

  1. Vyššia hladina rastového hormónuMnoho štúdií dokazuje, že zvýšená hladina rastového hormónu v organizme zostáva ešte niekoľko hodín po konci saunovania. To môžu využiť jednak športovci usilujúci sa o maximálny rast svalovej hmoty, ale aj ľudia, ktorí chcú spomaliť jej úbytok, ktorý je spojený so zvyšujúcim sa vekom.
  2. Zlepšenie vo vytrvalostných športochV rámci jedného výskumu napríklad bežci počas 3 týždňov chodili po tréningu do parnej sauny. Ako vieme, výsledky môžu byť podobné, možno aj lepšie v prípade fínskej sauny. Pri záťažovom teste tak bežci podali o 1,9 % lepší výkon v porovnaní s testom pred pravidelným saunovaním.
  3. Zníženie bolesti hlavy a chrbtaAko už viete, pobyt v teplom prostredí spôsobuje roztiahnutie ciev, lepšie prekrvenie a celkové uvoľnenie tela. To všetko môže pomôcť pri bolestiach hlavy, chrbta alebo kĺbov. Okrem toho pri saunovaní dochádza v organizme k vyššej produkcii beta-endorfínov, ktoré sa dokážu naviazať na nervové receptory potláčajúce vnímanie bolesti. Úľava od bolesti môže pre mnoho ľudí znamenať zlepšenie kvality života.
  4. Krajšia a zdravšia pleťPri saunovaní sa vďaka poteniu pleť zbavuje nečistôt, odumretých buniek a zlepšuje sa jej prekrvenie. To všetko môžete podporiť používaním jemných kefiek a masážnych pomôcok na pokožku. Podľa výsledkov výskumov môže pravidelná návšteva sauny podporiť hydratáciu a udržanie prirodzenej kožnej bariéry, ktorá chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi.
  5. Psychická pohoda a podpora funkcií mozguPočas saunovania dochádza v tele k vyššej produkcii endorfínov – hormónov, ktoré sa spájajú s pocitom eufórie, šťastia a psychickej pohody.
  6. Silnejší imunitný systémPravidelné saunovanie môže podporiť tvorbu bielych krviniek, ktoré sú dôležitou súčasťou obranyschopnosti organizmu.
  7. Pozitívny vplyv na zdravie srdca a dlhovekosťPravidelné saunovanie môže o niečo predĺžiť život, čo vôbec nie je na zahodenie.